O škole

MŠ Příčná je nejstarší mateřskou školou v Havlíčkově Brodě. Má dlouholetou tradici a historii. Podle dostupných zdrojů byla otevřena v roce 1892, tehdy jako opatrovna. Až do padesátých let 20. století byla jediným zařízením pro děti předškolního věku v našem městě.

Velmi výhodná je poloha mateřské školy. Nachází se v blízkosti náměstí, městského parku, dvou základních škol, kostela. Nedaleko je sportovní areál Kotlina, kulturní dům Ostrov, krajská knihovna, galerie, muzeum.
Stáří budovy si vyžádalo postupnou rekonstrukci i modernizaci budovy i zařízení tak, aby odpovídaly současným požadavkům bezpečnostním, hygienickým i estetickým se zachováním původního rázu stavby.
Prostory mateřské školy jsou útulné, působí rodinným dojmem. Budova MŠ je jednopatrová.

V přízemí se nachází jedna třída s hygienickým zázemím, šatny pro všechny děti, jídelna, školní kuchyň, šatna pro provozní zaměstnance.
V prvním patře jsou dvě třídy, u jedné třídy je stálá ložnice, hygienické zázemí pro děti, kabinet na učební pomůcky.
Vybavení tříd je nové, moderní. Zrekonstruované je sociální zařízení.

Třída v sousední budově ředitelství je po celkové rekonstrukci, je vybavena novým nábytkem. Děti zde mají šatnu a nové sociání zařízení.

budova