Aktuality

PROSÍME RODIČE, ABY DO ÚTERÝ 30. ČERVNA 2020 ODNESLI VŠECHNY VĚCI ZE SKŘÍNĚK DĚTÍ! DĚKUJEME
S ohledem na platná mimořádná opatření odkládáme informační schůzku pro rodiče nově přijatých dětí na poslední srpnový týden. Termín schůzky bude upřesněn. V detailu aktuality najdete informaci o tom, co potřebuje dítě do MŠ.
Vzhledem k přerušení provozu mateřské školy od 17.3.2020 do 22.5.2020 jsou upraveny částky za úplatu za předškolní vzdělávání - více v detailu aktuality.
viz detail aktuality
V době letních prázdnin je na našich mateřských školách omezený provoz. Žádost o prázdninovou docházku je třeba podat písemně do 5.6.2020 v naší mateřské škole.Podrobnosti v detailu aktuality.
Rada města schválila obnovení provozu všech pracovišť Mateřské školy Korálky Havlíčkův Brod od 25.5.2020 za splnění podmínek ochrany zdraví, které se vztahují na činnost mateřských škol.
Volně přístupné interaktivní scény se skřítkem Pilulkou a jeho úkoly v internetové iŠkoličce: nosíme roušku a myjeme si ruce. Jak zobrazit volně přístupné scény v internetové iŠkoličce - viz. detail
návod "jak na to" vydal Státní zdravotní ústav Praha. Obrázkový postup v detailu aktuality
V pátek 15. května si připomínáme Den rodiny. Dobře fungující rodina je pro dítě to nejdůležitější. Věříme, že jste úspěšně zvládli dva uplynulé měsíce - po stránce fyzické i psychické.
Potěšila nás fotografie čardějnice, kterou si vyrobila Hanička ze Včeliček. Děkujeme
připomenutí všem dětem, aby poprosily svoje tatínky a společně maminkám přichystali něco pro radost
Vzhledem k tomu, že si čarodějnické období nemůžeme užít společně s dětmi v MŠ, nabízíme Vám něco k navození magické atmosféry - viz detail
V současném těžkém období Vám nabízíme něco pro inspiraci, jak trávit společný čas.
Kolektiv MŠ Příčné se připojil k tisícům českých švadlenek a ušité roušky daroval do naší nemocnice. Roušek je stále nedostatek, proto šijeme dál!
Informace k zápisu do MŠ jsou zveřejněny na hlavní stránce organizace – podrobnosti jsou uvedené v Aktualitách a tiskopisy v Dokumentech. Bližší informace najdete i v detalu aktuality.
Společnost Barevné kamínky zpřístupňuje on-line výukové programy zdarma. Jsou pěkné a mohou být pro Vás ulehčením péče o děti a pro děti zábavou i poučením. Společnost požádala o předání informace všem rodičům.
Z důvodu přerušení provozu mateřské školy v měsíci březnu 2020 je úplata za vzdělávání snížena. V měsíci dubnu 2020 bude záležet na délce přerušení provozu. Doporučujeme pozastavení trvalého příkazu na měsíc duben. Více v detailu aktuality.
prosba rodičům o spolupráci při vystavování potvrzení školy na OČR - viz. detail
V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru se od 17.3.2020 do odvolání přerušuje provoz všech odloučených pracovišť naší organizace. Bližší informace v detailu aktuality.
Vzhledem k dané situaci RUŠÍME VŠECHNY SPORTOVNÍ, KULTURNÍ A SPOLEČNÉ AKCE DO ODVOLÁNÍ
ke stažení na úvodní stránce MŠ Korálky H.Brod, v nabídce složky DOKUMENTY
Ve čtvrtek 27. února 2020 si užily děti ve všech třídách karnevalové dopoledne plné zábavných her, soutěží i tance. Odměnou jim byly masopustní koblížky.
Přihlášené děti ze třídy Motýlků a Včeliček absolvovaly desetihodinový předplavecký výcvik v průběhu měsíců listopadu, prosince 2019 a ledna 2020.
v MŠ proběhlo sceeningové vyšetření zraku dětí
Naše škola se zapojila do projektu Děti do bruslí. Přihlášené děti ze třídy Motýlků a Včeliček si 10 lekcí bruslařské školy užívaly pod vedením zkušených trenérů každé pondělí od 7. října 2019.
V lednu letošního roku si přihlášené děti užily lyžařský výcvik na Šacberku u Jihlavy. Kurz pro děti od 4 let zajišťovala Lyžařská škola Zajda.
V sobotu 9. června 2018 v odpoledních hodinách patřil sál Staré radnice předškolákům ze třídy Soviček.
25. května 2017 v kinosále KD Ostrov jsme oslavili 125. výročí od vzniku naší mateřské školy.