Telefon: 569 422 524                                  604 196 875

Třída Včelek

- oddělení nejstarších předškolních dětí (5-6 letých) a dětí s odkladem školní docházky se nachází v budově ředitelství; třídní učitelky: Miroslava Řabková, Mgr. Jitka Röhrichová a p. ředitelka MŠ Mgr. Štěpánka Sýkorová

V dalším oddělení nejstarších předškoláků, do kterého docházejí i děti s odkladem školní docházky, rozmanitými vzdělávacími činnostmi i volnou hrou všestranně rozvíjíme osobnost dětí a podporujeme jejich vzdělávání v rozsahu individuálních možností a potřeb. Společně domluvenými pravidly soužití a posilováním prosociálního chování dětí napomáháme rozvíjení mezilidských vztahů. Podporujeme samostatnost dětí ve všech oblastech, zejména v myšlení, tj. v usuzování a rozhodování i přijímání odpovědnosti za svá rozhodnutí. Součástí vzdělávacích činností je příprava předškoláků na vstup do základní školy a rozvíjení oblastí potřebných pro dosažení školní zralosti a připravenosti dětí. Individuálním přístupem posilujeme rozvoj oslabených oblastí důležitých pro školní úspěšnost u dětí s odkladem školní docházky. Děti se mohou zapojit do dalších aktivit, např.: plavání, bruslení, lyžování, sportovní a kulturní akce. Rozvíjíme komunikativní dovednosti a řečové schopnosti dětí vytvářením příležitostí a prostoru pro vzájemné sdělování informací, zážitků a prožitků. Neopomíjíme ani logopedickou prevenci.

Přidáno 1. 9. 2022, autor: Jana Tesárková